Beşiktaş’ın İlk Yarı Analizi: Büyük Takım Değil

0

Sitemizin başarılı yorumcusu Mehmet Kudal’dan Beşiktaş’ın 2017-18 ilk yarı performans değerlendirmesi. İlk beş arasında yer alan takımların değerlendirmelerini sitemizde bulabilirsiniz.

BEŞİKTAŞ BÜYÜK TAKIM DEĞİL

Son iki sezonun şampiyonu, bu sezon bizim Avrupa’da gurur kaynağımız olan ve bence Şampiyonlar ligi grup aşamasındaki başarısıyla tarih yazma mertebesine yükselen Beşiktaş ekibine büyük takım değil dememin sebebini açıklayarak yazıma devam etmek istiyorum. Hafta arasında Fransa’ya gidip Youri Tielemans’ı perişan edip Falcao’yu harap ederek Monaco’yu tokatlayarak Türkiye’ye geliyorsun ve Gençlerbirliği oyuncusu Ahmet İlhan Özek karşısında burun kıvırıp veya Malatya’lı Sadık Çiftpınar’a gelince bir acayip oynuyorsun kısaca maç seçiyorsun. İşte bundan Beşiktaş büyük takım değil. Benim penceremden büyük takım olmak örneğin Manchester City gibi Napoli’yi deplasmanda 4 attıktan sonra lig maçında Brighton Hove Albion takımına 5 atmaktır. Beşiktaş’ın veya genelleme yapmaz isek takımdaki bazı oyuncu grubunun kendisini dev aynasında gördüğünü ve bu yüzden ligi yeterince kaale almadığını gözlemekteyim. Şenol Güneş hakikaten çok büyük bir hoca aşırı saygı duyulması gereken değerli bir isim fakat bu yükün altından kalkmak çok kolay değil. Bayern Münih eşleşmesine bir iki cümle yazmam gerekirse en zor kuranın geldiğini düşünüyorum. Emin olun Real Madrid daha iyi bir kura olurdu biraz futbol şansının yardımıyla umarım turu geçen tarafın bizim takımımız olan Beşiktaş olmasını temenni ediyorum.

İlk transferi patlatan ve Vida’yı kadrosuna katarak şahane hamle yapan Beşiktaş yönetimi Vida gibi devamlılığı olan başarılı bir ismi takıma kazandırdı ardından tüm oyuncuların örnek alabileceği bir karakter bir insan olan Cenk Tosun’un satışı Everton ekibine 25 milyon Euro dolaylarında gerçekleşmek üzere diye biliyorum ve transferi doğru buluyorum çünkü oyuncunun değerini bulduğu anda satılması gerektiği felsefesini savunanlardanım. Bir başka durum Demba Ba’nın dönüşü konuşuluyor, karakterli ve kaliteli bir isim olduğu için fayda getirir diyorum. Siyah-Beyazlı ekibin şampiyonluk şansını ise çok yüksek görmüyorum. Büyük maçları süpürürse bir anda Beşiktaş’ın art arda 3. şampiyonluğuna tanık olabiliriz fakat ben bunun bu sezon gerçekleşeceğine çok fazla bir yüzde veremiyorum.

CEVAP VER