Fenerbahçe’de Güneş Doğdu !

0

Fenerbahçe’de başkanlık yarışını Ali Koç kazandı.. Yazarımız Mehmet Kudal’dan yeni başkana özel değerlendirme..

Güneş Doğdu

Aylardır Fenerbahçe taraftarının dilinden ” Fenerbahçe bizimdir, bizim olacak; Ali Koç başkan olacak, güneş doğacak! ” söylemi düşmedi. Diye diye sonunda Güneş’i doğdurmayı başardılar ve şimdi o Güneş’i en tepe noktaya getirmeye çalışacaklar.

Ali Koç ismi hakikaten heyecan uyandıran bir isim. Ünü sadece Türkiye sınırları içerisinde değil Uluslararası bir adam. Öyle ki bu denli başarılara erişmiş biri olmasına rağmen akşam evime davet etsem gelir ve geldiği gibi hemen mutfakta ki bulaşığa girebilecek kalibrede bir adam… Baktığımız zaman Avrupa liglerinin devleriyle oldukça sıcak ilişkisi olan ve scouting ağı kuracağını söyleyen bir adam… Ekonomi uzmanlarıyla Fenerbahçe’nin mali yapısını ihya edeceğini söyleyen samimi, içten bir adam…

Böylesine çağı yakalamış bir adayın karşısında kokuşmuş bir Aziz Yıldırım vardı. Ali Koç, Avrupa liglerinin devleriyle dans ederken Aziz başkanın en iyi ilişkisinin olduğu kulüp Boluspor’du… Her şeyi geçtim artık öyle bir boyuta gelmişti ki taraftarı hiçe sayan, aşağılayan kısaca küçük dağları ben yarattım edasına bütün bir vücut olarak kapılmıştı. Şirazesi öyle bir kaydı ki Ali Koç gibi Cumhuriyet neferi bir isime ‘Fetöcü’ yakıştırması yapacak kadar alçaldı… 15 Seneyi aşkın başkanlık süresince tesisleşme ve amatör branşlarda ki başarılarıyla efsane başkan lakabını hak etmiş olsa da son dönemdeki -deli saçması- ruh haliyle bence bu tanımlamayı hak etmiyor. Tüm bunlara karşın, üzerine atılan tüm çamurlara karşın Ali Koç başkan olarak çıktığı ilk konuşmasında tek bir kötü söz söylemeyerek Aziz başkana teveccühlerini sundu. Şahsen ben Aziz başkan olsam utancımdan yerin dibine girerdim.

Sonuç olarak kuşkusuz kazanan Fenerbahçe oldu. Ali Koç öylesine bir rüzgar yarattı ki, bu rüzgarın 24 Haziran Türkiye seçimlerine bile etki edeceği konuşuluyor. Başkan seçildikten sonra Pazartesi günü uyuyacağını ve Salı günü icraatlarına start vereceğini açıklayan Ali Koç ilk olarak sportif direktör seçimini yapacak gibi gözüküyor. Avrupa’nın tozunu yutmuş olan Damien Comolli ‘nin sarı lacivertli camia için çalışmalara başlaması an meselesi. Başkan Koç’un Comolli ‘den sonra ki durağı Fenerbahçe taraftarının bir diğer hastalıklı yanı Aykut Kocaman olacaktır. Taraftarın sesini can kulağıyla dinleyen Ali Koç’un Aykut Kocaman ile kesinlikle yola devam edeceğini sanmıyorum. Özlediğimiz Fenerbahçe’ye hazır mısınız ? Naraları atan bir insanın Aykut hocayla yola devam demesi büyük bir tezatlık olacaktır. Son olarak hoca adaylarını sizlere sunmam gerekirse; Luis Enrique, Arsene Wenger, Laurent Blanc, Mike Büskens olarak gözüme çarpmakta. Ali Koç’un hatasız bir tercih yapacağına ve Şampiyonlar ligi elemelerine kadar takımı kısmen hazır konuma getireceğine inancım tam.

CEVAP VER