Galatasaray – Fenerbahçe Maç Sonu Yorum ve Özeti

0

Sitemizin yazarı Mehmet Kudal dev derbiyi değerlendirdi. Galatasaray – Fenerbahçe maçının maç sonu yazısı ve yazının sonunda da maç özeti.

Dünya derbisi olarak nitelendiren mücadelede futbol adına fazla bir görüntü seyredemedik. İki hocanında maça kötü müdahale ettiği kanaatindeyim. Bilhassa Aykut Kocaman’ın Nabil Dirar’a nasıl tahammül ettiğini anlamak mümkün değil. İkinci yarıda 60-65. dk civarı Dirar’a top geldi aaa Dirar oyundaymış gibi bir tepki verdim. Ayağına gelen her topu ezdi rakibe verdi, markaj desen yok, top sürme desen yok ama 90 dakika sahada kaldı, hakikaten anlamak mümkün değil. Eminim ki Nabil Dirar oyuncu-hoca olmuş olsaydı ilk olarak oyundan kendisini çıkartırdı. Diğer yandan Valbuena’yı oyundan almak demek bu maç 0-0 bitsin ben razıyım demektir. Alper Potuk oyuna giriyor maçın başından beri oyunda olan N’Diaye onu ikili mücadelede kepaze ediyor. Aykut hocanın aşırı kötü kenar yönetimini tekrar belirterek Fenerbahçe açısından yorumumu bitiriyorum.

Madalyonun öbür yüzü olan Galatasaray’da da Tudor’un hiçbir taktik anlayışının olmadığını bir kez daha anladık. Şayet Galatasaraylı futbolcular günündeyse ve rakip kötüyse maçı sarı-kırmızılı takım süpürüyor ama ufak bir aksi durum yaşanırsa Tudor hiç varlık gösteremiyor. Mesela bu maçta Garry Rodrigues’i neden Belhanda ile değiştirmedin? Hiçbir şey yapmadı desek yeridir. Gomis’in vücut dili biraz isteksiz bir şekildeydi oda ayrı bir soru işareti olarak kaldı. Fenerbahçe’nin bir golü verilmedi bir penaltı pozisyonu atlandı, Galatasaray’ında bir penaltı pozisyonu geçildi. Cüneyt Çakır’ın maçı katlettiğini değil, vasat olduğu yorumunu yapabilirim. Maçın adamı ise tartışmasız Carlos Kameni idi. Tüm poizsyonları çıkardı yetmedi Belhanda’yı oyundan attıran adam oldu. Son olarak Aykut Kocaman’a tek bir pozitif yorum yapacak olursam maça formda olan Neustadter ile başlaması oldu.

CEVAP VER