Galatasaray İlk Yarı Analizi: ”TerimSaray”

0

Sitemizin başarılı yorumcusu Mehmet Kudal’dan Galatasaray’ın 2017-18 ilk yarı performans değerlendirmesi. İlk beş arasında yer alan takımların değerlendirmelerini sitemizde bulabilirsiniz.

”TerimSaray”

Östersunds hazimetiyle sezona start veren Galatasaray, Igor Tudor önderliğinde sezonun ilk 8 haftasını bir aslan gibi geçirdi ve Fenerbahçe maçından sonra freni patlamış kamyon gibi veya bir kedi gibi devam etti. Kimi haklı kimi haksız Tudor’a onca eleştiri yapıldı ve kimileri bir anda Kral Tudor’dan dönüp adama sövmeye başladı. Tudor’un bu takımın hocası olamayacağı baştan belliydi fakat bence asıl sorun her kötü gidişatta Fatih Terim isminin ısıtılıp ısıtılıp öne sürülmesi bence bir acziyettir. Koskoca Galatasaray, Fatih Terim olmasa bir hiç mi? Terim olmasa ne yapacaklar? Evet Fatih Terim Galatasaray tarihinde çok başarılı bir teknik adamdır ama bence efsane değildir.

Nedeni ise kaç defa gidip kaç defa geldiğidir. Bana sorarsanız efsane Alex Ferguson’dur, Arsene Wenger’dir. Böyle diyorum fakat Fatih Terim geldikten sonra camiada bir kenetlenme takımda bir hareketlenme olduğunu yalanlıyor değilim. Kuşkusuz Tudor’dan sonra çok daha heyecanlı bir Galatasaray var fakat gerçekten bazen Galatasaray değil acaba Terimsaray mı diyelim bilemiyorum. Yönetimin takımı yaptığı transferlerle büyük bir mali yük bindirdi ve şampiyon olunmazsa kriz kapıda gözüküyor. Fatih Terim’inde transfer istediğini biliyoruz ama gündeme düşen net bir isim yok. Galatasaray’ı şuan kapalı kutu gibi görüyorum. Yedek oyuncular açısından çok yetersizler iki oyuncu sakatlansa S.O.S verecek durumdalar. Çok iyi reaksiyon gösterip sezonu süpürebilecekleri gibi tam tersi olup belki 2. bile bitiremeyebilirler.

CEVAP VER